ČEPKELIAI – DZŪKIJA Laisvalaikis KOKIE RENGINIAI GALI SUKELTI NUOBODULĮ?

KOKIE RENGINIAI GALI SUKELTI NUOBODULĮ?

0 Comments


https://unsplash.com/photos/woman-covering-her-face-with-her-hand-uUM_Yv16oFs

Į klausimą, kokį renginį laikome nuobodžiu, kiekvienas iš mūsų atsakytų skirtingai. Pavyzdžiui, populiarios muzikos mėgėjui rimtosios muzikos koncertas gali pasirodyti esąs nuobodus. Tą patį galima pasakyti apie kino filmus ar spektaklius. Sudėtingesnio turinio kūriniai gali būti ne visiems priimtini.

Kaip psichologai apibūdina nuobodulio jausmą?

Psichologai yra įsitikinę, jog tie renginiai yra nuobodūs, kurie visiškai nedomina ir neužkariauja jų dalyvių dėmesio. Bet ar nuobodžiame renginyje sėdėdamas patiri lygiai tokius pat jausmus, kaip sėdėdamas oro uosto ar geležinkelio stoties laukiamojoje salėje, kai iki lėktuvo skrydžio ar traukinio pajudėjimo tenka laukti daugiau kaip valandą?

Ten sėdėdamas gali stebėti kitus žmones, net klausytis jų pokalbių, bet jeigu jie konkrečiai neužkabina tavo dėmesio, visa tai labai greitai įkyri, netgi ima erzinti ir kyla noras kuo dažniau žvilgčioti į laikrodį bei skaičiuoti sekundes, likusias iki jūsų kankynės pabaigos.

Koks renginys turi būti, kad jis būtų vienodai nuobodus tiek aukštesnio, tiek žemesnio intelekto žmonėms?

Panaši taisyklė galioja ir sėdint nuobodžiame renginyje. Suprantama, dažniausiai į tokius renginius patenkama tada, kai žmonės ten yra, švelniai tariant, varu suvaromi. Tai gali būti įvairios konferencijos, tariami forumai, kuriuos darbo kolektyvams organizuoja biurokratijos virusais užkrėsti valdininkai.

Prie tokių kankinimo priemonių galima priskaičiuoti ir beprasmius tariamo kvalifikacijos kėlimo pasisėdėjimus, po kurių tos kvalifikacijos nė per plaukelį nepakėlei, tačiau gavai pažymėjimą, jog pasitobulinai, o lektoriai už tai neprastai uždirbo.

Kokius dar „privalomus“ renginius galima laikyti nuobodžiais?

Galimai nuobodžių renginių sąrašą papildo ir įvairūs minėjimai, kuriuose prisakyta būtinai dalyvauti moksleiviams, valdiškų įstaigų vadovams, o politikai juose aktyviai dalyvauja dėl to, kad nenuviltų rinkėjų. Kuo daugiau renginyje pompastikos ir skambių frazių, tuo jis nuobodesnis ir atkaresnis. Privalomi masiniai renginiai savo esme niekuo nesiskiria nuo buvusių sovietinių laikų paradų.

O gal vienintelis vaistas nuo nuobodulio renginiuose yra parinkta aktuali jų tema ir tikrai nuoširdus renginio dalyvių bendravimas su publika. Ką jūs apie tai manote? Apie pačius nuobodžiausius renginius, kokiuose jums yra tekę lankytis, savo įspūdžius galite patikėti internetinei platformai Pickvibe, kuri domisi Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir labai vertina nuoširdų bendravimą su savo lankytojais.